Chrześcijanie kontra Einstein

Wszyscy wiedzą, że amerykańscy odpowiednicy naszych obrońców krzyża mają na pieńku z teorią ewolucji Darwina, badaniami na komórkach macierzystych, klonowaniem i w ogóle całą resztą współczesnej biologii, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że niewiele mniej kontrowersyjną dziedziną jest dla nich fizyka. Ot, choćby ze względu na datowanie Wielkiego Wybuchu (13-14 miliardów lat przed stworzeniem świata w Biblii). Za jeszcze bardziej niebezpieczną uznają teorię względności (ang. relativity) Alberta Einsteina. Dobrze wiedzą, że to właśnie jej upowszechnienie w XX stuleciu odpowiada za wszechobecny dziś relatywizm moralny. By wydobyć Amerykę z jego macek, proponują rozwiązanie, które w Europie (o czym fundamentaliści zza oceanu raczej nie wiedzą, bo historią nie-Ameryki na ogół się brzydzą) forsowali w swoim czasie i Hitler, i Stalin: usunąć z podręczników fizyki wszelkie wzmianki o równaniu E=mc² i jego autorze. O paleniu w piecach lub zamykaniu w psychuszkach autorów poprzednich podręczników oraz tych, co je przeczytali i zrozumieli, na szczęście na razie nie wspominają…

4 myśli na temat “Chrześcijanie kontra Einstein

 1. A nie uważasz, że oni w swej prostocie, muszą zrobić coś na kształt Salem… żeby po fakcie stwierdzić: Ups! I did it again!
  Dlatego masz teraz Tea Party i inne nonsensy…
  Pozdrowienia!

 2. Akurat z ruchem Tea Party nawet się częściowo identyfikuję: w znacznej części niewiele ma on wspólnego z religią, za to sporo z finansowym obciążeniem obywatela przez państwo (i tak małym w USA w stosunku np. do Polski) i z próbami Obamy zrobienia im z dość dobrze działającej prywatnej służby zdrowia czegoś na kształt naszego NFZ-u.

 3. Tomek Łysakowski :
  i z próbami Obamy zrobienia im z dość dobrze działającej prywatnej służby zdrowia czegoś na kształt naszego NFZ-u.

  Az mnie zatkalo. Dobrze dzialajaca prywatna sluzba zdrowia jest. Dziala swietnie. Pytanie tylko ilu sobie na nia moze pozwolic? Bo nie wszyscy.

 4. Na samochody też nie wszyscy są sobie w stanie pozwolić, jakoś jednak nikt z tego nie robi problemu, i nie każe się posiadaczom samochodów składać na auta dla biedaków… Dlaczego z usługami medycznymi miałoby być inaczej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s