Sklonujmy Jezusa!

W Sokółce na Podlasiu hostia przemieniła się w ludzkie serce. Świętują parafianie, ale jeszcze bardziej cieszą się naukowcy: w końcu jeśli z komórek wyglądającego na dość świeży organu (co do którego nikt nie ma wątpliwości, do kogo należał) uda się wyodrębnić DNA, będzie można je zanalizować i wreszcie odpowiedzieć na pytania, które nurtują ludzkość od prawie dwóch tysiącleci. Zwłaszcza na to najważniejsze: czy ojcem Jezusa był człowiek, czy też może jakaś istota pozaziemska.

Zresztą, na tym zapewne się nie skończy. Skoro od dawna klonujemy koty, myszy i owieczki, cóż stoi na przeszkodzie, byśmy zreplikowali najdoskonalszą według chrześcijan istotę, jaka kiedykolwiek chodziła po powierzchni Jeziora Galilejskiego? Miało by to same zalety: nie dość, że wciąż jest na świecie sporo chorób, których leczyć nie potrafimy i z których Chrystus mógłby hurtowo uzdrawiać, nie dość, że do niektórych partii Afryki bardziej niż żywność opłacałoby się transportować specjalistę od jej cudownego namnażania, to wreszcie sam autor mógłby nam bez pośrednictwa papieża i księży wyjaśniać, co dokładnie miał na myśli, mówiąc to lub tamto w Ewangeliach.

To kto jest za?

12 myśli na temat “Sklonujmy Jezusa!

 1. Tia, jesteś już drugą osobą, która mi o tym przypomniała (pierwszą był Pandada na Salonie24). Może rzeczywiście trzeba by coś dopisać…

 2. Z ateistami nie dojdziesz końca. Gdy im mówisz, że wierzysz rządają dowodów. Gdy już dowód się pojawia zaczynają go wyśmiewać.
  Nie mówię, że to prawda bo Kościół do całej sprawy podszedł bardzo ostrożnie. To Fakt rozdmuchał cały cud. Ale podchodzę do sprawy z otwartym umysłem, czyli czymś, czego brakuje silącemu się na wulgarną błyskotliwość autorowi tej „humoreski”.

 3. Satyra ma swoje granice. Kiedyś za takie słowa, jak Pańskie, ludzie ginęli na inkwizycyjnych torturach. Nie dziwota, że wszyscy ateiści uwielbiają Jana Pawła II i Vaticanum Secundum – teraz im już wszystko wolno. Niech żyje pokolenie Dżej-Pi-Tu!

 4. @Il Duce: pokolenie MP3 pozdrawia pokolenie dżejpitu. 😀

  Do autora: jestem za – piękny komentarz do oparów średniowiecznego absurdu spowijających Kraj Priwiślański.

 5. Wiek materiału z którego pobiera się komórki do klonowania determinuje wiek klonu – więc klonując ponad 2000letnią tkankę otrzymamy 2000letnią istotę. Nie wiem co na to Jezus, ale ludzkie ciało jego klona może tego nie znieść.

  Poza tym namnażanie żywności i leczenie chorób na skalę globalną wywołałoby katastrofę, doprowadzając nie tylko do zachwiania równowagi (bo tę sami powinniśmy wypracować z tego co mamy – teraz 90% ‚dóbr’ jest przejadanych przez 10% społeczeństwa) ale i zacofania (ludzie mogąc się nażreć i napić za darmo raczej nie tyrali by na chleb tylko leżeli do góry brzuchem… posypało by się wszystko). To tak w skrócie.

 6. Xyz, wspomniane serce nie wygląda na 2 tysiące lat, więc prawdopodobnie przeleciało do nas przez jakiś tunel czasoprzestrzenny z czasów, gdy Jezus miał trzydziechę. A co do reszty – przecież i tak już mamy sytuację, w której 2/3 Afryki leży do góry brzuchem (fakt, nie zawsze pełnym) żyjąc z pomocy bardziej pracowitych społeczeństw. Teraz zmieniłby się tylko sposób dostarczania tej pomocy – więc ja powodów do paniki nie widzę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s