Być kobietą, być kobietą

Australijski „The Daily Telegraph” opublikował nieoficjalne wyniki badań Caster Semanya, z których wynika, że tegoroczna złota medalistka w biegu na 800 m jest jednak mężczyzną. Lub przynajmniej hermafrodytą – w każdym razie zamiast macicy i jajników ma w środku jądra. Stąd zapewne wysoki poziom testosteronu oraz sylwetka i mięśnie, których pozazdrościłby Caster niejeden facet.

Jeszcze na początku, gdy cała afera wybuchała, dziwiłem się, dlaczego sportsmenki nie przebadano jeszcze w RPA przed decyzją o wystawieniu jej w mistrzostwach (jeden rzut oka wystarczył mi, amatorowi, by uznać, że coś z jej płcią może być nie tak; profesjonalni lekarze i trenerzy, pod których okiem przez lata trenowała, jakoś tymczasem niczego nie zauważyli), ale potem przypomniałem sobie pewien stary dowcip na temat wyglądu niektórych współczesnych lekkoatletów:

crying

– Przykro mi, ale zdyskwalifikowali cię za używanie sterydów.
– Mój Boże! Aż boli patrzeć, jak kobieta płacze.

2 myśli na temat “Być kobietą, być kobietą

  1. butwiejący :
    Trenerem Castrata był enerdowski trener Ekkart Arbeit znany z tego że jego zawodniczki w latach osiemdziesiątych najpierw wygrywały złote medale, a potem oficjalnie zmieniały płeć bo od takiej ilości sterydów jakie w nie pompował wyrastały im fiuty:

    A włosy na klacie też?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s