Zdzirowate

Magazyn StyleCrave zrobił zestawienie 50 reklam American Apparel, których bohaterki wyglądają na największe zdziry (podziękowania dla komentatora A Może za rozwiązanie problemu z tytułem). I to z naciskiem na stopień najwyższy – na zwykłe zdziry dziewczyny wyglądają na prawie każdym plakacie wspomnianej marki. Galerię gorąco polecam, zwłaszcza znudzonym teoretykom marketingu oraz lubiącym przypływy adrenaliny feministkom, zaś w ramach teasera dwa postery z serii „Ława na kawę” dla miłośników damskiej akrobacji na sprzętach domowego użytku:

diamond-girl

spread

21 myśli na temat “Zdzirowate

  1. Radzę wymazać z tytułu „dla myślących”, gdyż może wprowadzać w błąd tych, którzy zajrzą. W rozumieniu prawa stanowi zatem czyn nieuczciwej konkurencji.

  2. A propos „dziwkowatych”. Może po prostu łatwe, puszczalskie itp? No bo przymiotnik „kurewski” wprawdzie istnieje, ale ma trochę inne znaczenie.

  3. Marcinie, o przymiotniku „kurewski” myślałem na początku, ale odpadł – przede wszystkim dlatego, że zbyt wulgarny i jako tytuł byłby rzeczywiście dwuznaczny. Co do „łatwych” i „puszczalskich”, miałem inny problem – w oryginale „slutty” to określenie reklam AA. Tymczasem zwrot „łatwa reklama” nie zalatuje po polsku ani odrobiną seksu, a „puszczalska reklama” może i zalatuje, ale za to na sposób, który przywodzi na myśl dadaistów 😉
    Niemniej zgadzam się, że „dziwkowate” to także nie najszczęśliwszy wybór.

  4. Cała różnica – z mojego punktu widzenia – to to, że tutaj mamy kobietę jako obiekt seksualny na posterze reklamowym, a tam – kobietę jako obiekt seksualny w spocie reklamowym. W obu przypadkach target wydaje się podobny (młodzi heteroseksualni mężczyźni). OK, tamte panie dodatkowo są jeszcze przedstawiane jako kretynki – tyle że jakoś nie słyszałem, żeby Środa, Nowicka i Gretkowska protestowały, gdy w mediach obśmiewa się starsze kobiety (zwłaszcza w pewnych charakterystycznych nakryciach głowy) i to w sposób znacznie bardziej obraźliwy. Czyli, jak dla mnie, chodzi wyłącznie o atrakcyjność: moherowa babcia to żaden obiekt seksualny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s