Clarkson w hołdzie powstańcom

Już czwarty dzień z rzędu cały świat świętuje 65 rocznicę powstania warszawskiego. Od USA, gdzie uroczystości połączono z hucznymi urodzinami Obamy (i nie marudźmy, że przeciętny Jankes nie odróżnia powstania warszawskiego od powstania w getcie; większość Amerykanów nie wie nawet, gdzie 48 lat temu przyszedł na świat ich prezydent), po Rosję, która dla uczczenia bratniej słowiańskiej ofiary szykuje się do odpalenia kilku rakiet na niesłowiańską Gruzję.

Obchody kluczowego dla przebiegu II wojny światowej wydarzenia nie mogły ominąć też trzeciego z wielkich mocarstw, Wielkiej Brytanii. Zainaugurował je w niedzielnym Top Gear (BBC2) sam Jeremy Clarkson.

Znany i lubiany (także w Polsce) dziennikarz telewizyjny uczcił bohaterski zryw Polaków własną reklamą Volkswagena Scirocco:

Spot obejrzało blisko 7 milionów Brytyjczyków, którym generalnie się podobał. Niedostatecznie ukontentowani okazali się za to (zupełnie nieoczekiwanie!) Polacy, którzy zarzucili Clarksonowi m.in. fałszowanie historii. Choćby sugerowaniem, że przegrali kampanię wrześniową.

Jedna myśl na temat “Clarkson w hołdzie powstańcom

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s