Timeless

Było już o tym, jak kiepsko na zachodnich kanałach informacyjnych reklamuje się Polska. I o tym, jak się reklamować boi. Naturalną koleją rzeczy, gwoli pokazania, że jednak można dobrze, najnowszy spot pewnego nie tak oddalonego od nas kraju, który mimo że znacznie mniejszy i biedniejszy, jakoś fundusze na dobrą reklamę w CNN wysupłał:

7 myśli na temat “Timeless

 1. Właściwie to „Była Jugosłowiańska Republika Macedonii – BJRM, (ang. Former Yugoslav Republic of Macedonia – FYROM, mac. Поранешна Југословенска Република Македонија – ПЈРМ, transliteracja Poranešna Jugoslovenska Republika Makedonija – PJRM, alb. Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë – IRJM) lub Macedonia – państwo na Półwyspie Bałkańskim”.
  Pod linkiem wyjaśnienie czemu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Macedonia

 2. reklaMAN, „FYROM” to etykietka, pod którą nazwę Macedonii promuje jeden z jej sąsiadów, Grecja, argumentując, że sama ma prowincję, która się tak nazywa. Macedonia nigdy sama z siebie tej nazwy nie używała ani nie używa.

  Stanowisko Grecji to zresztą niemałe kuriozum. Mołdawia to np. także kraina historyczna w Rumunii, Luxembourg – jedna z belgijskich prowincji, nikomu jednak ani w Rumunii ani w Belgii nie przychodzi do głowy, by na arenie międzynarodowej żądać od mniejszych sąsiadów zmiany nazwy. Jak by nie patrzeć, to się nazywa zapiekłość.

 3. (..)W Polskiej wersji ramą nie było by czytanie dziecku tylko Msza za Ojczyznę!(..)

  – masz duże wyczucie artystyczne zieutek, bardzo zresztą spójne z ostatnio prezentowaną ‚instalacją’ w Brukseli. 😉

  ————————

  (..)Mołdawia to np. także kraina historyczna w Rumunii(..)

  – ano owszem, a promuje się wystarczająco wspaniałym czerwonym winem, nagrodzonym złotymi medalami za jakość. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że obecny kryzys energetyczny nie wpłynie negatywnie na eksport tego szlachetnego trunku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s