Za co kocham You Tube’a?

Wchodzę dziś rano na bloga, a tu niespodzianka: wszystkie klipy zlinkowane na YouTubie (a mam ich na hardkorze tak na oko z 500) dostały wspaniały searchbar. Najlepsze, że jest w stałym rozmiarze, więc po odpowiednim zmniejszeniu rozmiarów wideo zajmuje więcej miejsca niż klatka z filmu:

bar

Firma zarzeka się, że to wszystko, by poprawić funkcjonalność serwisu i uszczęśliwić konsumentów. Wniebowzięci konsumenci tymczasem szybko odkryli, że można „funkcjonalność i szczęście” wyłączyć: dostawiając w kodzie źródłowym do adresu YT „&showsearch=0”. Co, niestety, jeśli ktoś sobie nieopatrznie takich filmów władował na bloga kilkaset, może zabrać chwilę. No i oczywiście w sytuacji, gdy za tydzień searchbar zniknie albo „&showsearch=0” przestanie działać, może się okazać robotą głupiego.

Niespecjalnie gustuję w zabawie w kotka i myszkę, przeto niniejszym uroczyście ogłaszam na tym blogu moratorium (lub, jeśli ktoś woli terminologię religijną, Wielki Post) na klipy z YT, przynajmniej póki to coś w ich filmikach siedzi. Nie, bynajmniej nie z chęci zemsty (przeżyją i bez moich linków), jeno z umiłowania estetyki. Nikogo zresztą nie trzeba przekonywać, że małe arcydzieła trafiają się także na innych serwisach (względnie można samemu zadbać, by tam trafiły), więc, by bojkocik uczcić, dwie gorące propozycje z Dailymotion:

—-

Aktualizacja, 5.12: Ufff, usunęli.

5 myśli na temat “Za co kocham You Tube’a?

 1. Mnie również to dzisiaj zaskoczyło.
  Rzeczywiście trochę na wyrost ten searchbar. Jak ktoś będzie chciał poszukac czegoś na YT to sobie po prostu wejdzie albo skorzysta z jakiegoś innego toolbara, niekoniecznie umieszczonego w najmniej strategicznym miejscu.

 2. Umowa YouTube z żydowską masońską organizacją o kontroli Internetu –
  Aktualizacja: 2008-12-14 11:33 am

  YouTube, popularny serwis internetowy umożliwiający każdemu użytkownikowi prezentację filmów własnej produkcji, podpisał porozumienie z żydowską organizacją “Liga Przeciwko Zniesławieniu” (Anti-Defamation League – ADL), według której ADL uzyska prawo “fachowego oceniania materiału pod względem nienawiści występującej w Internecie” – podaje
  izraelski dziennik Haaretz.

  http://www.bibula.com/?p=4443

  Ps.
  Całego internetu nie ocenzurują, choćby się zesrali ogniem i mieczem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s