Mułła i dwunastolatka

Swoje chwalicie, cudzego nie znacie… Jak doniosła dziś Rzeczpospolita:

43-letni indonezyjski duchowny pojął za żonę 12-letnią dziewczynkę, wybraną w „konkursie” spośród 20 innych nieletnich. (…)
Mułła Pujianto Cahyo Widianto jest właścicielem islamskiej szkoły z internatem w Semarangu na Jawie
[założę się, że jest to szkoła dla dziewczynek – TŁ]. Jak podaje dziennik „Jakarta Post”, w sierpniu poślubił on 12-latkę w czasie nieoficjalnej ceremonii religijnej. Natychmiast po ślubie wyjechał na miesiąc miodowy do Singapuru wraz z dziewczynką i swą pierwszą żoną [którą, znając życie, gdzieś po drodze upłynni, bo po osiągnięciu pełnoletności zrobiła się dla duchownego trochę za stara – TŁ]. (…)
Przedstawiciele komisji chroniącej prawa dzieci podali, iż z przeprowadzonego przez nich dochodzenia wynika, że Widianto wybrał dwunastolatkę spośród dwudziestu innych dziewczynek ze względu na jej „inteligencję i dojrzałość” [tu brak mi słów na komentarz].

Na swoją obronę mułła mógłby odrzec, że dla islamskiego duchownego poślubienie 12-latki to niemalże akt gerontofilii. W czerwcu świat obiegło nagranie, na którym Dr Ahmad Al-Mub’i, koraniczny specjalista od prawa małżeńskiego z Arabii Saudyjskiej, wypowiada się pozytywnie o poślubianiu już jednorocznych dziewczynek.

Jedna myśl na temat “Mułła i dwunastolatka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s