The ultimate goal of the Catholic Church

Jeden z najbardziej wstrząsających dokumentów w historii Kościoła Rzymskokatolickiego. Rzecznik archidiecezji w Nowym Jorku objaśnia laikowi sens istnienia najpopularniejszej religii świata:

26 myśli na temat “The ultimate goal of the Catholic Church

 1. Khem… Wyrafinowane. Równie zabawne, co wyrafinowane. Ostatnią taką perełkę komedii widziałem chyba w kinie w trailerze „Mr Bonesa”, jak słoń zesrał się takiemu jednemu w twarz, a ktoś inny dostał kijem golfowym w jaja.
  Po prostu rotflastyczna beczka śmiechu.

 2. można być antyklerykałem, czemu nie – tak samo głupi sposób spędzania wolnego czasu jak wiele innych, ale babrać się w gównie??? To jednak przesada.

  Rzyg. Niech to starczy za komentarz.

 3. Nie no – jestem najbardziej świecką osobą którą można sobie wyobrazić a oglądając ten film czułam wyłącznie zażenowanie i brak rozbawienia. słabe

 4. Kościół Katolicki oskarża się o nietolerancje i ograniczoność, a tu proszę, dowód na to, że oskarżają najwięksi hypokryci. Proszę Cię wymaż ten idiotyczny clip; to naprawdę nie jest cool.

 5. Drodzy fani największej organizacji przestępczej świata, czytam te wezwania do autocenzury i nachodzi mnie jedna wątpliwość. Skoro ten film tak wspaniale obśmiewa sposób widzenia Kościoła przez antyklerykałów, po kie licho domagacie się jego usunięcia?

 6. Haha ale nagle ze wszystkich dziur Internetu wyleźli. Zastanówcie się jak możecie kogoś straszyć piekłem skoro czegoś takiego nie ma? Ja was postraszę moim wymyślonym różowym jednorożcem – i co też się boicie? Siedźcie cicho bo zaraz pojawi się jakiś muzułmanin i powie że nie ma boga nad allaha (celowo z małej litery) i dopiero będzie wojna czyje bajki są bardziej prawdziwe.

 7. „Skoro ten film tak wspaniale obśmiewa sposób widzenia Kościoła przez antyklerykałów, po kie licho domagacie się jego usunięcia?”

  Boć to zwykłe gówno. Nawet Jacek Kurski ma bardziej wyrafinowane poczucie humoru.

 8. „Skoro ten film tak wspaniale obśmiewa sposób widzenia Kościoła przez antyklerykałów, po kie licho domagacie się jego usunięcia?”

  Tomek, masz absolutnie racje. Ten klip nigdy nie zaszkodzi Kosciolowi Katolickiemu ani ich wiernym. Ty nigdy nie zaszkodzisz Kosciolowi Katolickiemu. Byli, sa i beda wieksi i potezniejsi od Ciebie i tez nic nie zdzialaja. Tak zostalo ustalone. Ostatnie zdanie w mojej prozbie o usuniecie tego filmiku zwraca sie do twojej osobowsci. Ten klip szkodzi tobie. Jestes madry facet. Przemysl sobie. Trzymaj sie.

 9. Nie ma potrzeby koncentrować się na tego rodzaju ‚rewelacjach’. Takie rzeczy nie wnoszą niczego konstruktywnego w życie człowieka, warto natomiast skupić uwagę na
  sprawach mających odniesienie zarówno do teraźniejszości jak i do wieczności.

  Ostateczne przesłanie Boga do ludzkości brzmi następująco:
  Ps. 14:2
  Pan spogląda z niebios na ludzi, aby zobaczyć, czy jest kto rozumny, Który szuka Boga (..)

  To przesłanie jest ciągle aktualne i żadna organizacja ludzkiego pochodzenia (jakikolwiek nosiłaby szyld), nie stłumi prawdy Słowa Bożego, które Bóg uczynił dostępnym, dla wszystkich szczerze Go poszukujących.

  Zachęcam do osobistych poszukiwań Boga bez ‚pośredników’, bo Bóg zawsze na takie poszukiwania odpowiada.

 10. Bianka,

  „Nie ma potrzeby koncentrować się na tego rodzaju ‘rewelacjach’. Takie rzeczy nie wnoszą niczego konstruktywnego w życie człowieka”

  Jak to nie wnoszą? Największa promująca nienawiść organizacja świata kompromituje się aferami pedofilskimi – i to ma niby nie być konstruktywne? To co jest?

  Co do reszty, no comments, bo za mówienie, że zabobon jest zabobonem, można w naszym „wolnym” kraju wylądować za kratkami.

 11. Witam 🙂

  Po pierwsze gratulacje, już dawno się tak nie uśmiałem. Ostatnie zdanie w filmiku tak oczywiste a jednak bezcenne :] Clip im bliżej końca tym lepszy. Moim zdaniem bardzo dobre satyryczne podsumowanie tego co się dzieje (aktualnie…?) w kk.

  W linkach poniżej nieco na temat tuszowania przez aktualnego papieża wybryków księży pedofilów

  http://www.faktychicago.com/wydarzenia/970.html
  http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?forumhash=MSwxNSwxMSw2NTMzNjY2MCwxNzI4NDE1NTAsNzg0Nzc2NSwwLGZvcnVtMDAxLmpz

  A dla tych którzy grożą autorowi ogniem piekielnym za nie usunięcie tego materiału mam pytanie… czy jeśli dzięki temu „materiałowi” zostanie zgwałcone choć jedno dziecko mniej to czy nie będzie warto? (Mam tu oczywiści na myśli video + komentarze)

  Niestety sam jestem sobie w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Osoba przekonana o istnieniu boga (załóżmy że wierzący katolik)stawia go na najwyższym miejscu, życie ludzkie dla ludzi wierzących powinno według biblii mieć drugorzędne znaczenie (chociażby przyp. o Hiobie). Biblijnym wzorem do naśladowania jest ojciec gotowy zabić swoje dziecko bo tak chce jego wyimaginowany przyjaciel. Jeśli ktoś się wysilił i czytał stary testament to wie że bóg każe zabijać krnąbrne dzieci, homoseksualistów oraz między innymi ludzi zbierających chrust w niedzielę – wiec czym jest wobec tego „poświęcenie” jakiegoś ministranta aby sługa boży zaspokoił swoje potrzeby :), wiem, trochę to spłyciłem ale idea jest zachowana.

  Bianka,
  „Nie ma potrzeby koncentrować się na tego rodzaju ‘rewelacjach’. Takie rzeczy nie wnoszą niczego konstruktywnego w życie człowieka, warto natomiast skupić uwagę na
  sprawach mających odniesienie zarówno do TERAŹNIEJSZOŚĆI jak i do WIECZNOŚCI.”

  – zastanówmy się… gwałcenie dzieci to TERAŹNIEJSZOŚĆ
  – robią to osoby które raczej do nieba nie pójdą (WIECZNOŚĆ) a jednak wolała byś tego nie wiedzieć i podążać za takimi osobami jako za swoim duszpasterzami? Dobrze to twojej WIECZNOŚCI nie wróży 😉
  I jeszcze gratulacje za uznanie ujawniania gwałcenia dzieci za „rewelacje” nie wnoszące niczego konstruktywnego w życie człowieka – respekt, zastanawiam się, czy masz dzieci?

  Bianka,

  „To przesłanie jest ciągle aktualne i żadna organizacja ludzkiego pochodzenia (jakikolwiek nosiłaby szyld), nie stłumi prawdy Słowa Bożego, które Bóg uczynił dostępnym, dla wszystkich szczerze Go poszukujących.„

  – dodam że uczynił swoje słowo dostępne między innymi właśnie poprzez organizację ludzkiego pochodzenia jaką jest kk
  – może i kk tego nie stłumi ale dzieci gwałcić najwidoczniej potrafią
  – więc racja nie zajmujmy się tym że gwałcą dzieci – przecież to nie mażadnego znaczenia, grunt żeby poszukiwać boga! (alleluja i do przodu)

  Rekordzista Brendon Smyth był podejrzany o ok 400 gwałtów dokonanych na dzieciach w przeciągu swojej 50-letniej posługi. Przez ten cały czas był przenoszony z parafii do parafii aby nie wyszło to na jaw.

  O aferach w Irlandii już nawet nie wspomnę 😦

  W USA pomiędzy 1950 a 2002, o wykorzystywanie nieletnich było oskarżonych 4127 księży, czyli mniej więcej 4,3%. Odszkodowania dla ofiar sięgnęły już 2 mld dolarów!
  – więc nie zapomnijcie w najbliższą niedzielę rzucić na tacę coś ekstra żeby kościół miał z czego płacić.

  Kocham życie i ludzi, naprawdę chciałbym aby ten świat był lepszy. Ale jak słyszę o księżach gwałcicielach dzieci to po prostu nóż mi się w kieszeni otwiera. Kto jak kto ale oni powinni dawać przykład jak nikt inny a nie uciszać takie sprawy i przenosić winnych do innych parafii. Takim działaniem pokazują jaki mają szacunek oraz ile są dla nich warci ludzie! ale mnie to już wcale nie dziwi. Nie dziwi mnie nawet to, że niektórzy ludzie tak zaciekle ich bronią.

  Pozdrawiam!

 12. Powiem krótko panowie: Tomku oraz From Katoland, gdybyście czytali z uwagą moje wypowiedzi, to zauważylibyście, że ja w żadnej z nich nie propaguje i nie namawiam do wstępywania do organizacji krk , tudzież jej nie promuję. Nigdzie nie usprawiedliwiam działań typu gwałty na dzieciach, czy kimkolwiek, dlatego ‚halo’ panowie, obudźta się ze swego ateuszowego zacietrzewienia i bądźcie łaskawi zauważyć rozdział pomiędzy objawionym Słowem Boga , jakim jest Biblia, a pomiędzy tym, co ktoś robi wbrew jej przykazaniom, pod bez względu na to jakim ‚pobożnym’ szyldem. Poniali?

 13. I consider this particular blog post , “The ultimate goal of the Catholic Church | Hardcore dla myślących”,
  exceptionally entertaining and it was a
  very good read. Regards,Leora

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s