Pterodaktyl z czekoladą

Mam słabość do historii szkatułkowych. Datuje się od czasu, gdy, jeszcze w podstawówce, w młode me łapki dostał się “Dekameron”. Stąd i zachwyt nad drugim z dwóch doskonałych Torchwoodów, jakimi BBC uraczyła wczoraj poddanych Elżbiety II i użytkowników torrentów. Odcinek, pod znaczącym tytułem “Fragments”, składa się z kilku krótkometrażówek, poświęconych kulisom werbunku bohaterów do najsłynniejszej z tajnych walijskich organizacji. Filmiki tkwią – niczym wisienki – w torcie, którym jest historia powrotu kapitana Johna z niezapomnianego “Kiss Kiss Bang Bang”, obowiązkowo z wielkim hukiem i jeszcze większym cliffhangerem. I choć sam koncept umiarkowanie oryginalny, nie sposób nie pochylić głowy przed wykonaniem. Poniżej jedna z krótkometrażówek, pokazująca, w jaki sposób nazajutrz po bitwie pod Canary Wharf do zespołu dołączyli Ianto i Myfanly:

5 thoughts on “Pterodaktyl z czekoladą

 1. Udostępnia na swojej stronie wersję cyfrową (choć mogą ją ściągnąć tylko użytkownicy adresów zakończonych na .uk), co w ostatecznym rozrachunku wychodzi na to samo…

 2. Przecież torrent jest technologią neutralną, a w swojej idei miał być lepszym ftp jedynie, a nie technologią do rozpowszechniania pircakich kopi nagrań.

 3. Uwielbiam dialogi w Torchwood, czyż to nie jest słodkie:
  Toshiko – Who are you?
  Jack – Nobody. I don’t exist. And for a man with my charisma that’s quite an achievement.

 4. Trafiłam przypadkiem,a widzę tu fana DW i TW.Gratuluję gustu serialowego;)
  To był piękny odcinek,ciekawe historie bohaterów.Ogólnie cały finał był dobry i bardzo czekam na 3 sezon,szkoda,że będzie taki krótki.
  Scena powyżej genialna:PUwielbiam Jack&Ianto:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s