Apostoł Judasz i Świątynia Opatrzności

Mocne zakończenie świątecznego obżarstwa: ostatnia wieczerza, która – jak zapewnia Kasia z Islandii – robi właśnie furorę na wyspie gejzerów:

A swoją drogą, ciekawe, co by autorów takiego filmiku spotkało w kraju, w którym rządząca (a wybrana ponoć głosami liberałów i ateistów) koalicja w ramach depisizacji i laicyzacji państwa właśnie podarowała Prymasowi 30 milionów złotych. Na gwiazdkę.

Z kieszeni podatników, oczywiście.

11 thoughts on “Apostoł Judasz i Świątynia Opatrzności

  1. oczywiscie, ze obrazili; ukamienowac, a potem na krzeslo elektryczne
    czekam na wiadomosc, ze do KRRiTV poszly skargi od urazonych “katolikow”

  2. Nieporozumienie. Krzesło elektryczne za próbę odebrania 30M zł. Za wypowiadanie się o klubie rybaków bez konsultacji ze specjalistami, którzy tam byli i wszystko wiedzą jest grzywna – 60M z.ł

  3. Oczywiscie, że obrazili. Świety Piotr w którymś liście pisał, że noszenie długich włosów jest oznaką shańbienia. A Jezus jakie ma?

  4. Taki jesteś mądry? To powiedz mi, co Kaczyński chciał zrobi z 15 milionami złotych? Chciał je Przekazać RYDZYKOWI! Jakiemuś księżulkowi, który założył RM. Który się wtrąca w politykę, któremu Kaczyński lizał dupę, bo RM to wielki elektorat. I słuchaj, mieszkam w Warszawie, bardzo blisko budującej się świątyni opatrzności Bożej. Ciekawa jestem z skąd mają wziąć pieniądze na dalszą budowę. Świątynia ma służyć wszystkim, a nie tylko prymasowi. Odwal się od koalicji rządzącej, bo PIS’owcy i cała reszta już miała swoją szanse. Lepsze Wody Geotermalne Rydzyka, czy Świątynia Opatrzności?

  5. Sumiczka, wolałbym chyba, żeby dali 15 milionów Rydzolowi niż 30 Glempowi. Tak czy inaczej w budżecie zostałoby wtedy dodatkowe 15 milionów, a klecha jest dla mnie klechą, bez względu na to, czy jęździ najnowszym Audi, czy Maybachem…

  6. Obawiam się Tomek, że byłoby jeszcze gorzej niż jest. PiS dał by i Rydzykowi 15 mln i Glempowi 30 mln. Tak że jednak w sumie to 15 mln zostanie w budżecie he he. Podoba mi się rozumowanie sumiczki a zwłaszcza następujący ustęp: ” Ciekawa jestem z skąd mają wziąć pieniądze na dalszą budowę. Świątynia ma służyć wszystkim, a nie tylko prymasowi.” No właśnie skąd biedaczyny mają wziąć pieniądze na swoje pompejańskie przedsięwzięcie? Olaboga! Odnośnie drugiego zdania to jeśli przyjąć, co tłucze nam od lat do głów prawicowa propaganda, że Polak = katolik to oczywiście wszystkim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s