Jak i z kim kłamać

Już starożytni wiedzieli, że łatwiej mówić prawdę, niźli kłamać. W tym drugim wypadku trzeba bowiem pamiętać, co i komu dokładnie się powiedziało. Nie należy to do rzeczy najprostszych, zważywszy, że prawda jest jedna, podczas gdy nieprawd i półprawd mamy właściwie nieskończoną ilość. Nie można też zapomnieć o wymogach technicznych: aby być przekonującą, historia zmyślona musi bardziej spójna, niż większość opowieści opartych na faktach. Ile to czasami nastręcza problemów, brawurowo pokazuje pewien spot rumu Captain Morgan:

7 odpowiedzi na “Jak i z kim kłamać”

  1. Absolutna rewelacja. I ta obserwacja społeczna, te typy ludzkie w barze i na irlandzkim przyjęciu, mmm! Tylko to ‚piwo’ to akurat rum się nazywa 😉

  2. Też nie piłem, ale uchodził za legendarny na imprezach moich rodziców, kiedy za ancien regime’u ktoś przyjeżdżał ze zgniłego wiesz czego. Wychodzi, że Kapitan Morgan to wspomnienia z dzieciństwa. Swoją drogą właśnie przyszło mi do głowy, że te imprezy to były takie zbiorowe eurozdziwienia. Ktoś przyjeżdżał, opowiadał, a wszyscy się głośno dziwili.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s