Doda i abonament

Dlaczego media publiczne są lepsze od prywatnych i powinny być utrzymywane z naszych podatków – prezentacja na przykładzie pewnej artystki.

Doda w telewizji komercyjnej, czyli nuda, nuda i jeszcze raz nuda, a poza tym polityka i wazeliniarstwo na niespotykaną skalę (bodaj nawet za komuny nie robiono recitali dla dzieci pierwszych sekretarzy)…

Aktualizacja, 5.12.2007: Niestety, film z młodymi Tuskami już z Dailymotion się ulotnił. Na szczęście staruszka na razie nie ruszyli:

Doda w telewizji publicznej, czyli napięcie, nonkonformizm dziennikarski (przenikliwe pytania prowadzących), odporność na naciski, informowanie bez względu na konsekwencje (wyoutowanie Salety) oraz odważne upowszechnianie kultury (promocja gry na instrumentach dętych) i zdrowego stylu życia (jazda na rowerze):

Vodpod videos no longer available.

Vodpod videos no longer available.

W gospodarce rynkowej za to, co lepsze, interesujące, apolityczne i atrakcyjne, trzeba płacić. I to słono. Wszystkie przewidziane przez ustawodawcę składniki misji mediów publicznych – wysoki poziom, niezależność, kulturotwórczość, flet Salety, lody Dody – kosztują. Jednak każdy przyzna chyba, że bez nich nasze życie kulturalne przypominałoby pustynię.

Niech żyje misja! Niech żyje abonament RTV!

21 thoughts on “Doda i abonament

 1. Zawsze nam wmawiano, że za pieniądze płacone za abonament kreci się filmy, dobre filmy. Być może obiecano, że będzie się tworzyć nowe kino. Dokładnie nie pamiętam. Jednak dziś mam wrażenie, że za moje pieniądze powstają kolejne „szoły”, których przecież nie oglądam. Wolałabym zobaczyć np. film przyrodniczy o polskich kretach :-), albo o wróblach. Miło byłoby :-).

 2. KZLD, filmy przyrodnicze niedługo w publicznej TV też będą, ale raczej z Dodą niż z kretami (ewentualnie z Dodą i kretami, bo nic tak nie podnosi oglądalności, jak seks i zwierzątka)…

 3. A bez Dody się nie da 😉 ? Może wystarczy seks samych zwierzątek? Byłoby bardzo naturalnie..

 4. mowia, ze media publiczne maja wypelniac misje. i na to teoretycznie powinny isc pieniadze z abonamentu. o ile z radiem jeszcze nie jest najgorze, to w tv nie dzieje sie dobrze. bo jesli misja tv publicznej jest doda – oceniam to jako misje stracencza i grosza nie dam.

 5. Bo Doda ma „to coś” ;). Pamiętam, że swego czasu wychwalała ją pewna dama, pani Halina Kunicka. Stwierdziła, że Doda jest niezmiernie dziewczęca, naturalna i przede wszystkim jest sobą (wypowiedź pani Haliny uzupełniała krótki filmik o gwieździe. Gwiazda właśnie spluwała). Struchlałam! W takim razie kim jestem ja?( zapytałam mamusi;)).

 6. To prawda, nie można Dodzie (a i chyba nikomu) zarzucić, że nie jest sobą… Pytanie tylko, dlaczego dziewczę to ma być sobą akurat za pieniądze obywateli, którzy zarejestrowali odbiorniki telewizyjne?

 7. Wtrącę, że w ogóle różne medialne kobiety wychwalały Dodę, teraz jakoś to ucichło… Kazia chciała ją przelecieć u Wojewódzkiego, Szczepkowska napisała o niej felieton w „WO” itd. Doda im chyba imponowała, mi zresztą może też na początku. Ale to przez jeden sezon… Teraz już truchleję na myśl, jak te krety będą musiały… Czy one w to wejdą??? Może odmówią udziału?

  Lubię krety.

  Pamiętam, że jakiś czas temu Doda i Virgin wydali medialne oświadczenie, w którym wyrażali oburzenie.[ Czytałam „na Onecie”] Chodziło o to, że ” Doda nie lubi polityków”, [ tak z pamięci cytuję], ” Doda dystansuje się od polityków” itp. To oświadczenie było związane z tym, że jakiś polityk zapowiedział ich występ na jakimś festynie -w sposób, który miał sugerować, że ona śpiewa dla jego partii. Oświadczenie nie było przeciw żadnej partii, tylko, że ” Dorotka nie śpiewa dla polityków”. I że w związku z tym wystąpili tylko ” z szacunku dla ludzi, którzy przyszli”… Ha, ha, ha!

  Żenujące to jest. I jeszcze te reakcje Tuska :(. Rozumiem, że ciężkie chwile nastąpiły. Naprawdę nie wiem, co wszyscy w niej widzą. Od rana m iałam zły dzień, a teraz załamałam się zupełnie -nie widziałam wcześniej tego programu.

 8. Łysakowski: także tego nie pojmuję 😦

  Marysia.Kiwi: pan Tusk najzwyczajniej się zawstydził 😉

 9. Ale młode Tuski już się nie wstydziły. Chętnie bym się dowiedział, co Waltery dostały za to lizydupstwo.

 10. Marysiu, ja sie domyślam, co „wszyscy w niej widzą”: jest ładna, wyszczekana i nieprzewidywalna. Już to samo wystarczy, by być atrakcyjnym dla zapraszających do programu wydawców i przyciągać publikę przed telewizory. I gdyby to wszystko odbywało się tylko i wyłącznie za kasę, którą potem ta publika wydaje na reklamowane w trakcie programu produkty, nie widziałbym w tym problemu.
  Co innego, gdy trzeba na ten shit płacić podatki (a abonament przecież jest de facto podatkiem). Choć szczerze mówiąc, płacenie na kolejne produkcje Wajdy wychodzi w gruncie rzeczy na to samo. Dlatego uważam, że abonament najlepiej znieść, a TVP niech zarabia na swoją „misję” – z reklam jej wystarczy.

 11. Po obejrzeniu filmików niestety ale musiałem usiąść w ciszy na kilka chwil. Porażający jest ten ryk.

  a jako produkt to Doda rzeczywiście jest rewelacyjna – przecież ona może reklamować za jakiś czas wszystko – od samochodów po herbatę.

 12. Pingback: doda i « ohy011
 13. Pingback: Narkotyki w Sieci

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s