Z Leninem śpij!

Dokładnie 90 lat temu, w nocy z 7 na 8 listopada 1917 roku, wybuchła rewolucja październikowa. Kto by sądził, że to historia, która nas dziś już w żaden sposób nie dotyczy, niech posłucha wiersza, który na temat przywódcy bolszewików napisała dawno temu mama naszych przywódców. Recytuje ten bardziej kochany:

29 myśli na temat “Z Leninem śpij!

 1. I potwierdziły się moje obawy, że Jarek nie był dzieckiem kochanym przez swoją matkę. Trochę wyrozumiałości teraz mu się za to należy.
  A prezydenta – przepraszajmy…

  LOL

 2. Pingback: .668 « H2POL
 3. no i widać że sobie JK wziął rady mamusi do serca – swoją droga to jakaś perwersja, jesli miał 21 lat i mamusia mu mówiła z kim ma spać.
  Zawsze podejrzewałam że jest zaburzony ale nie sądziłam że tak głęboko..
  Tomku, layout nowy i pewnie śliczny ale czytanie w kontrze zdecydowanie bardziej męczy moje oczęta ;-)…

 4. Cherry, serce mi łamiesz 😦
  Zastanowię się i poszukam w bazach WordPressu czegoś bielszego. Choć chciałbym w tym pobyć sobie jakiś czas, bo wściekle mi się podoba.

 5. Tomku
  proponuje żebyś nie przejmował sie moimi oczętami i tak tu będę zaglądać :-).
  Kolorystyka faktycznie bardzo ładna.
  A czy będzie to co było po prawej stronie czyli info kto sie do czego dopisał?
  A nawiązując do topiku, to policzyłam że ten prezent mamusia podarowała mu w 1970 roku, ciekawe …. toż to nie czasy kiedy pisma Lenina były lekturą obowiązkową, no chyba że musiał studiować do doktoratu ….

 6. Info (czyli komentarze, bo, jak rozumiem, to o nie chodzi) jest po boku, ale tylko na stronie głównej, pod tagami. Mogę wrzucić je nad tagi, jeśli trzeba.

  A co do prezentów, trudno mi przejrzeć intencje mamusi. Tak dzisiejsze, jak i te z lat 70-tych…

 7. faktycznie są na stronie głównej, wydawało mi się że w poprzednej wersji były zawsze.

  Dziś na gazeta.pl:

  S. Niesiołowski: Wydawałoby się, że z L. Kaczyńskim niewiele mnie łączy, ale to nieścisłość. W latach 70. zajmowaliśmy się Leninem, tyle że ja wysadzałem w powietrze jego pomniki, a on cytował jego dzieła w swojej pracy doktorskiej. Program PiS świadczy o tym, że L. Kaczyński nie tylko cytował Lenina, ale że go sobie „przyswoił. (PAP, 21.05.2006)

  tak więc prezent był chyba dla obu i wzięłi sobie go do serca…

 8. Moi znajomi, którzy stawiają ołtarze Kaczyńskim tak daleko się zagalopowali w swoim fanatyzmie, że twierdzą nawet iż Rajmund Kaczyński zginął w Katyniu – a to, ze zmarł w 2005 r to pijar Tuska!!!!!

 9. Babo Yago, z niejasnych dla mnie przyczyn filmik zniknął ze swojego oryginalnego miejsca. Na szczęście była kopia na moim twardym dysku, więc dało się to zniknięcie odwrócić. Zapraszam do obejrzenia i pozdrawiam serdecznie!

 10. Jestem pewna, że filmik długo się nie utrzyma niestety – gdyż jakoś nie jest za bardzo patriotyczny i nie pasuje do wizerunku jedynego prawdziwego patrioty naszego kraju. Teraz uczę się jak go sobie skopiować! Na stare lata co też człowiek musi z tym komputerem wyprawiać!!! Dziękuje za filmik przed snem – taki patriotyczny do poduszki!!! Najdziwniejsze jest to, że mój dziadek gdy wrócił od Andersa – zakopał mundur, cały czas się bał, a nam dzieciom czytał wiersze do poduszki z książki: Szkoła powszechna „W służbie ojczyzny” pogadanki historyczne dla oddziału IV jak np: wiersz J.Sowy pt „O Kilińskim – Majster Jan Kiliński nie nosił kontusza, ale w nim siedziała tęga polska dusza…. Teraz ja jestem ta gorsza i pozbawiona patriotyzmu, a Lenin górą!!! Ta za wolność krew przelana, te trudy i znoje, to Ojczyzna ukochana, jest dzieciństwo twoje – no cóż ja Lenina do ręki bym nie wzięła i wielu magistrów bez tego wodza rewolucji ukończyło studia, zrobili doktoraty i profesury – jak ktoś bez Lenina nie zdałby matury mogę to zrozumieć, ale żeby cytować wierszyki o Leninie po wyzwoleniu od komuny to już jest czysta ZGROZA!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s