Biseksualne science fiction

Dziś na tapecie Torchwood, najnowsze dzieło Russella T Daviesa (przełomowy Queer as Folk, wstrząsający Second Coming, wreszcie kolejne inkarnacje Doktora), serial, od którego – jak to zwykle w przypadku RTD – naprawdę trudno się oderwać:

Fakt, film nie poraża zbytnim przeintelektualizowaniem. Próżno w nim też szukać brytyjskiego humoru w dawkach większych niż mikroskopijne, przekomarzania się z widzem czy niespodziewanych zwrotów akcji, tak charakterystycznych dla innych dzieł Daviesa. “Torchwood” przykuwa jednak uwagę z zupełnie innych powodów.

Primo, jest to pierwszy w historii telewizji serial, w którym wszyscy główni bohaterowie są biseksualni. Były już produkcje opowiadające o gejach (brytyjski Queer as Folk, Will & Grace), lesbijkach (The L World) oraz gejach i lesbijkach (amerykański Queer as Folk), nie było jednak do tej pory serialu, który by w takim stopniu koncentrował się wyłącznie na osobach zainteresowanych obiema płciami. Tymczasem bohaterowie “Torchwooda” są jak szympansy bonobo – bzykają się z wszystkim, co wygląda na atrakcyjne Homo sapiens, nawet jeśli wstało właśnie z grobu bądź przypruło z mgławicy Andromedy. Wszak, secundo, “Torchwood” to serial z pogranicza science fiction i fantasy, pełen przybyszów z dalekich planet, z innych wymiarów i z tamtego świata. Wszystko to tylko dodaje smaczku eksponowanym w serialu motywom inności seksualnej: jak na przykład zaklasyfikować pocałunek z Obcym w formie gazu, w dodatku zamkniętym w ciele atrakcyjnej dziewczyny:

Tertio, do tej pory wątki dotyczące orientacji seksualnej pojawiały się na pierwszym planie niemal wyłącznie w produkcjach obyczajowych i komediowych. Bywały, co prawda, obecne także w innych gatunkach telewizyjnych, ale najczęściej ograniczały się do pojedynczych odcinków bądź dotyczyły tylko niektórych bohaterów. Tu przed wyborem płci, z którą najbliższej nocy przyjdzie spółkować, staje każda z pierwszoplanowych postaci. Jak widać na poniższym klipie, wybór może i nie jest prosty, ale za to jakże przyjemny bywa sam akt wybierania:

Vodpod videos no longer available.

Quarto, i to chyba najciekawsze, “Torchwood” to serial dla młodzieży, spin-off bijącego od czterdziestu lat rekordy popularności wśród brytyjskich nastolatków Doktora Who (w którym można było już wcześniej oglądać niektórych jego bohaterów). Co więcej, spin-off, który w rankingach oglądalności ma pewnego dnia szansę zdetronizować rodzica. Bowiem, quinto, 13-odcinkowy serial już na starcie pobił wszelkie rekordy oglądalności w historii BBC 3 w kategorii programu niesportowego (większą liczbę widzów zgromadziły dotąd tylko dwa mecze w 2004 i 2005). Przyznajmy, że, jak na biseksualną mutację wymyślonego w latach 60-tych programu dla dzieci, to całkiem przyzwoity wynik.

23 thoughts on “Biseksualne science fiction

 1. Pederaści krzyczą, jak się ich porównuje do pedofilow. A jak dać im dostęp do telewizji to co się dzieje, widzimy. Robią wszystko że by zamienić dzieci w kolejne pokolenia pedałów.

 2. To gówno bije rekordy popularności? OMG niektórym to już się na prawdę w dupach poprzewracało…

 3. Freud pisał że wszyscy jesteśmy biseksualni. Ludzie na zachodzie powoli dojrzewają do zrozumienia głębi tego.

 4. Nie udawajcie Panowie!

  Każdy z was MARZYŁ o tym by pobyć, choć trochę, kobietą…

  Czy kobiety marzyły by pobyć mężczyzną? Cholera nie wiem, przez takich co to mówili mi przez całe życie, że muszę być FACETEM, bo mam “fujarę”…
  KAZALI mi byc facetem… 😉

  A Wam?

 5. Baranie w owczej skorze, gdzie ty widzisz glebie zdania, ze wszyscy sa bi? Glebi pewnej czesci ciala nie licze.

 6. Tomaszu miły,

  na BOGA, nie śmiał bym tak powiedzieć…
  Co prawda na jedynego normalnego nie wyglądasz 🙂

  Ha… Ha.. nie ubierałeś mamusinej spódnicy w wieku lat…

  Nie ma takiej możliwości…

  Chyba że jesteś niepokalanie poczęty przez Tatusia…
  A jeżeli masz mamusie i zostałeś poczęty w sposób POLAKANY to porozmawiaj z nią… 🙂

 7. lysakowski ,

  jeżeli potraktować człowieka i jego doświadczenia jako CAŁOŚĆ, gdy zabraknie jakiegoś doświadczenia w dzieciństwie, BYĆ MOŻE zajdzie potrzeba doświadczenia tego, w wieku DOJRZAŁYM. Wiem, że hipoteza odważna, ale po przyjacielsku dmucham na zimne..

  Uważaj na siebie 🙂

 8. Żebyśta nie powariowali łod tyj polityki, to ino zobaczcie, co też ten nasz umiłowany brat Tomasz pisze!

  Oto on wyznaje przed Polską, ba! przed światem całym, że go do spódnic nie ciągnie!
  dowód: Jego własne wyznanie w komentarzu 12!

  Czy to oznacza, że Poczet Fetyszystów Polskich /Kto jest Kto?/, będzie musiał z niego zrezygnować? bo zbokol z niego żaden, i bardziej od spódnicy pociąga go to, co w jej wnętrzu 😉 ?

  I patrzcie Państwo, miał szansę się przyznać do grzechu niewielkiego. Przeoczył i zaparł się! I co teraz?

  Teraz cały naród będzie sie przyglądał co tez w nim drzemie; już widzę takich co śmieci wywalane przez p. Tomasza wertują by znaleźć haka, który jak nie dziś to zapewne jutro sie przyda bo człek to zdolny i daleko zajdzie. Choć pyskaty jest, po linii nie bardzo chodzi to i może podsłuchiwać go zaczną…

  Obserwujcie uważnie, bo doprawdy powiadam wam, lepiej sie do grzechu małego przyznać i mieć to z głowy, niż świetego udawać…
  Bo przecież to jedno wszyscy wiedzą, że świetych nie ma!

  Miłej niedzieli siostry i bracia.
  Nie bierzcie z Tomasza przykładu!

 9. WS, ad 13:

  Jesteś pewien? W myśl tej teorii skoro nie byłem jako dziecko maltretowany ani przypiekany na wolnym ogniu, powinienem szukać teraz kogoś, kto mnie pomaltretuje albo przypiecze. Nie bardzo wiem, z jakich ksiąg psychologicznych taką wiedzę można wysnuć?

  WS, ad 14:

  Co to miałoby oznaczać, że bardziej pociąga mnie to, co we wnętrzu spódnicy? Podszewka?

 10. Drogi Tomaszu,

  Ad ad 13
  Homo Catolicus wychodzi z ciebie, jak zapach ze sklepu rybnego.

  OTO moja odpowiedź:
  W myśl tej teorii, jeżeli nie przypiekałeś i nie maltretowałeś jako dziecko, zapewne będziesz to robił w przyszłości.

  HC – to taka potrzeba wsparcia autorytetem naukowym /”jakich ksiąg psychologicznych taką wiedzę można wysnuć?”/ tego, czego dowodzić nie trzeba, jako że NAPISAŁEM WYRAŹNIE cytuje sam siebie: “jeżeli potraktować człowieka i jego doświadczenia jako CAŁOŚĆ,” .

  Sądzisz miły Tomaszu, że tylko w KSIĘGACH są zapisane wszelkie mądrości? Sądzisz że JA, moje słowa nie maja żadnego znaczenia bo nie cytuje żadnego innego MĄDREGO, a to takiego co się w jakieś książce zapisał? 😉

  ad ad 14
  Ba.. O podszewce nie pomyślałem, ale jak cię pociąga… 🙂

  Pozdrawiam. Miłego następnego tygodnia…

 11. Zacząłem oglądać ten serial “torchwood”, ale obrzydnął mi po kilku odcinkach. Ten cały kapitan to zwykła ciota. A mnie pod spódnicą podnieca cipk. Ehhhh z jakich patologicznych rodzin wy pochodzicie – i najważniejsze jak sie u was rozmnażają? Bo jak czytam to u was same cioty, masochiści i transwestyci są.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s