Eutanazja IV RP

Wczoraj w godzinach wieczornych miała miejsce pierwsza w Polsce publiczna eutanazja. Popełnił ją na IV Rzeczypospolitej (i jednocześnie na sobie) Sejm V kadencji, z hukiem się rozwiązując.

Tym, którzy nie są do końca przekonani, czy rzeczywiście Czwarta Najjaśniejsza męczyła się aż tak strasznie, że trzeba było skrócić jej żywot uciekając się do aż tak drastycznego środka, dedykuję starą norweską reklamę. Przyznacie, że jej twórcy musieli być jasnowidzami, udało im się bowiem nakręcić alegorię sukcesów ostatniej edycji polskiego parlamentu na długo przed wyborami 2005:

11 myśli na temat “Eutanazja IV RP

  1. Tak, tylko że mimo ewidentnej porażki, mimo tego, że nawet treść przyjętej uchwały jest druzgocącą krytyką IV RP, oni to teraz przedstawią jako sukces, a co więcej, 35% ludzi to kupi, wygrają wybory i będzie na nowo to samo.

  2. A co broni wszytkim tym, którzy chcą głosować np. na LiD wybrać raczej Platformę Obywatelską i dać „odpór” Kaczorom? Zamiast marnowac głos – zagłosuj na PO!

    (to oczywiście prowokacja)

  3. Ha, kiedy się na bieżąco ogląda serial „IV RP”, to ten filmik wydaje się bardzo optymistyczny. I wcale nie jestem pewien, czy IV RP nie odrodzi się wkrótce jako zombie :-/

  4. Pingback: Ja czy nie ja?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s