Zawisza kontra seksowne kobiety

Żeby nie było, że państwo polskie uprzyjemnia życie tylko gejom, lesbijkom, naukowcom, dziennikarzom i lekarzom, którzy chcieliby robić przeszczepy, niejaki poseł Zawisza (dawny PiS, obecnie Prawica Razem, czy jakośtam) wpadł właśnie na pomysł, by karać kobiety za ubieranie się w sposób wyzywający, nakładnie ostrego makijażu i poruszanie się piechotą w okolicach autostrad. Poseł zaznacza, że podobne prawo funkcjonuje już w jakimś kraju na świecie, choć krótka kwerenda po Sieci pokazuje, że nie chodzi tu o wymienioną przez Zawiszę Francję, jeno o nie mniej cywilizowaną Arabię Saudyjską… Każdy może jednak się pomylić, zwłaszcza że oba kraje zamieszkuje porównywalna liczba muzułmańskich „konserwatystów”.

Mały, dzielny poseł ma powody, by walczyć – i przed dziennikarzami powody te skrupulatnie wylicza. Otóż, jak zaświadczył w październiku 2006 patron duchowy naszej nowej prawicy, ajatollah Sydney Taj Din al-Hilali, nawet opatulona w czador lub burkę kobieta z natury swojej jest narzędziem Szatana – a co dopiero, jak dekolt pokaże lub szminkę nałoży?

Kolejny przywołany przez Zawiszę argument ma już charakter czysto pragmatyczny: poseł sugeruje, że dziewczę zbyt wyzywająco ubrane (lub, nie daj Boże, całkiem rozebrane) stanowi zagrożenie dla ruchu. Jasne jest przecież, iż kierowca, który ma do wyboru patrzeć przed siebie lub na wyeksponowany obiekt pożądania na poboczu, długo się nie zastanawia – i stąd wstrząsające statystyki wypadków na polskich drogach. Nie wierzycie? To popatrzcie na to:

A przecież nieopatulone od stóp do głów niewiasty mogą zaszkodzić nie tylko kierowcom i przechodniom, o nie. Ich destrukcyjne oddziaływanie dotyka przedstawicieli właściwie wszystkich zawodów:

Ba, czasami jedna niekompletnie ubrana dama jest w stanie pokancerować całą lokalną społeczność:

Panie pośle Zawiszo! Dla Boga, panie pośle Zawiszo! Ratunku!

8 myśli na temat “Zawisza kontra seksowne kobiety

 1. „Poseł zaznacza, że podobne prawo funkcjonuje już w jakimś kraju na świecie, choć krótka kwerenda po Sieci pokazuje, że nie chodzi tu o wymienioną przez Zawiszę Francję, jeno o nie mniej cywilizowaną Arabię Saudyjską…”

  Oj, Tomku, coś słabo guglałeś:

  http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/2759823.stm

  „Under the new law:
  (…)
  Prostitutes convicted of „passive soliciting” – found attracting clients through their „dress or their attitude” – face two months in prison and a fine of 3,750 euros.”

 2. niegłupio sobie wymyślił nasz poseł. Ważne, żeby w ogóle coś lapnąć- im głupiej tym lepiej – wtedy będą gadać… Wczoraj zdominował Szkło, wcześniej program Majewskiego. Przejdzie do historii. A że proigramów rozrywkowych? Kto to spamięta..

 3. Jeśli chodzi o scisłość, to poseł Zawisza miał na myśli (? – w każdym razie na języku) „bierne zachęcanie do seksu poprzez noszenie kuszących strojów przez kobiety” (czy jakoś tak) i wpisanie tego przestępstwa do KK. O ile dobrze zrozumiałem pana posła, bierne zachęcanie do seksu przez mężczyzn, poprzez noszenie (przez mężczyzn) kuszących strojów, miałoby być przez prawo traktowane łagodniej, a nawet dozwolone. A może poseł zostawił sobie furtkę do nastepnej światłej inicjatywy?

 4. Pingback: Piękna statystyka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s