Jak to się robi w Kanadzie

Komu wydaje się, że tylko w Polsce politycy walczą o władzę obsmarowując się, czym popadnie (a jeśli są z lewicy, również urządzając na siebie zamachy), temu polecam satyrę polityczną wprost z Kanady, uważanej za jedno z najbardziej cywilizowanych państw świata. W rolach głównych występują amerykański prezydent George Bush i kanadyjski premier Stephen Harper, oskarżany w swym kraju o nadmierną spolegliwość wobec Waszyngtonu. Film, wyemitowany jeszcze w listopadzie, był jednym z elementów kampanii partii separatystów z Quebecu przed odbywającymi się dziś we francuskojęzycznej prowincji wyborami do Zgromadzenia Narodowego (tak się zwie tamtejszy parlament lokalny):

W finale filmiku, stylizowanego na parodię Brokeback Mountain, widzimy wsuwającą się do namiotu głowę lidera separatystów, André Boisclaira, który twardo deklaruje: Le Québec n’embarquera jamais là-dedans (Quebec nie będzie w tym uczestniczył). Skecz uznano by zapewne za ostro homofobiczny, gdyby nie fakt, że Boisclair jest jawnym gejem. Zważywszy zaś, że jego Parti québécois ma szansę na wygranie dzisiejszych wyborów, za parę dni pięć razy od Polski większy Quebec może mieć, jako pierwszy na świecie, premiera, który nie ukrywa nie tylko homoseksualnej orientacji, ale również słabości do kokainy – oraz do niekonwencjonalnych reklamówek, czego kolejnym dowodem pewna fotka promocyjna:

Ciekawe, kiedy Polska doczeka się równie śmiałego szefa rządu…

4 myśli na temat “Jak to się robi w Kanadzie

  1. no, no, no całkiem niezłe ciacho z tego Boisclaira, faktycznie długo podobnego premiera w Polsce nie uświadczymy. Z naszych polityków co najwyżej Olejniczak nadawałby się na podobny plakat:P

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s