Hołotomania

Te piękne i mądre słowa Pana Premiera, z którymi – powiedzmy to sobie szczerze – nie sposób się nie zgodzić (no, chyba że jest się człowiekiem pokroju Szmajdzińskiego), rodzą jednak przynajmniej jedno pytanie: Dlaczego przez półtora roku rządów PiS nie nie zabrał się do rozmontowywania tego, co z socjalizmu wciąż w Polsce realnie straszy? Dlaczego, zamiast obniżyć i ujednolicić podatki, sprywatyzować służbę zdrowia, zamknąć nierentowne kopalnie, skończyć z topieniem pieniędzy w dopłatach dla rolników, a przede wszystkim rozpędzić na cztery wiatry pasożytujące na budżecie urzędnicze mafie (przedsmak czego mieliśmy przed rokiem, gdy dobrano się do tyłków kolesiom z ministerstwa finansów), rząd Kaczyńskiego w walce z dawnym ustrojem koncentruje się na zmianach nazw ulic i polowaniach na prawdziwych lub domniemanych agentów? Toż to rzeczy z punktu widzenia systemu polityczno-gospodarczego trzeciorzędne. Czy stoi za tym chłodna kalkulacja (z kim koalicja jest, każdy widzi), czy może szczera hołotomania? Młoda Kaczyńska oszalała na punkcie eseldowskiej latorośli – a Jarosław dzieli z nią przecież połowę genów…

6 myśli na temat “Hołotomania

 1. Bo to bolszewiki sa, panie.
  Urodzeni w komunie, dorastali w komunie, nigdzie poza komuna nie byli, nic innego nie znaja, a teraz sa stetryczalymi piernikami i wszystko co nowe i inne jest zle.
  Jak ktos moze walczyc z czyms na co nie zna ani nie potrafi zauwazyc zadnej alternatywy?

 2. Tomek, przypominasz sobie wypowiedź Jarosława, że w wieku 34 lat chciał być premierem? Jeżeli dobrze liczę, 34 lata miał w 1983r, a więc w pełnym rozkwicie ustroju dla hołoty.On chciał być komunistycznym premierem!W końcu,choć z opóźnieniem spełnił swoje mrzonki, reszta jest nieważna.

 3. Czy to ladnie tak obrazac swoj elektorat? Te same osoby co glosowaly na SLD w ostatnich wyborach oddaly swoj glos na PIS…

 4. a ja tam mysle ze pan premier prezes nie mial nic zlego na mysli tylko ino z troska sie pochylil byl nad holota, bo lubi ja i mu ona imponuje. tak przeciez jezus go uczyl…

 5. I chcąc nie chcąc stałem się człowiekiem „pokroju Szmajdzińskiego”. I to tylko dlatego, że nie potrafiłbym opisać PRL w prostych męskich słowach, jak to uczynił premier. No trudno.

 6. „Dlaczego, zamiast obniżyć i ujednolicić podatki(…) Toż to rzeczy z punktu widzenia systemu polityczno-gospodarczego trzeciorzędne. Czy stoi za tym chłodna kalkulacja”

  Moim zdaniem to ruscy nas destabilizują. Ten rząd to skutek ich działań. Sami rządzący mogą być tego nieświadomi, zaślepieni chciwością. Słyszałem ostatnio że Radio M dostało ruskie fale. Jeśli to prawda to ciekawe za co? Mam wrażenie że wolne wybory to mit, że można zmanipulować ten „ciemny ludek” (który wybierze takich jak teraz i nadal będziemy słabi politycznie).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s