Bożyszcze lewicy i kryptoburżujka

Pamiętacie jeszcze Simona Mola (znanego również jako Simon Moleke Njie)? Tak, tak, chodzi o bożyszcze lubiących sporty ekstremalne warszawianek, dwa miesiące temu zdemaskowane jako główny rozsadnik AIDS w stolicy… To samo, o którym Ziemkiewicz wygłosił jeden ze swych najlepszych felietonów radiowych:

Jak zatem donoszą TVN i „Rzeczpospolita”, Moleke Njie przez lata kiwał nie tylko spragnione egzotycznych wrażeń aktywistki czy urzędników miejskich (fundujących mu lekką ręką za pieniądze podatników życie na poziomie, o którym tylko pomarzyć sobie może przeciętny Polak), lecz również – i tu uwaga – zdołał wyprowadzić w pole polskie służby, które czuwają nad tym, kto do kraju przyjeżdża oraz kto i za co dostaje w nim azyl. Żadnemu z decydentów nie przyszło do głowy sprawdzić, ile prawdy zawierają zeznania proszącego o azyl typka, zeznania, których weryfikacja w dobie Internetu (a ten dotarł do Polski przed 1999) wcale nie musiała się wiązać z jakimś przesadnym wysiłkiem. Nie wszystko złoto, co czarne, chciałoby się powiedzieć.

Lekkim usprawiedliwieniem dla wszystkich, którzy przez lata dogadzali sprytnemu pseudouchodźcy, może być fakt, iż – jak dawno już ustalili psycholodzy – ludzie są skąpcami poznawczymi, którzy w dodatku nie bardzo lubią się przemęczać. Rozrywkowe dziewoje odpowiedzą za to zdrowiem, a może nawet życiem. Podatnicy, jak zwykle, odpowiedzą finansowo, sponsorując wszystko wszystkim: dziewczynom długie i drogie leczenie, Molowi – pobyt w luksusowym (w porównaniu z kameruńskimi hotelami) polskim więzieniu. Urzędnicy, którzy wpuścili Mola do Polski i urządzili mu życie jak w Madrycie, nie poniosą, oczywiście, za swe decyzje żadnych konsekwencji.

5 odpowiedzi na “Bożyszcze lewicy i kryptoburżujka”

  1. W ferworze pisania wkradł się do notki błąd ortograficzny. „Warszawianki” powinny być pisane z małej litery; chyba że chciano przez to wyrazić szacunek owym warszawiankom:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s