Lekcja kultury

Piękny (choć nie pierwszej świeżości) film instruktażowy o tym, jak powinien rozmawiać prawdziwy gentleman z prawdziwą damą:

Smaczku rozmowie dodaje fakt, że gentleman aktualnie opłacany jest z naszego abonamentu, podczas gdy dama zmuszona jest zarabiać na utrzymanie w inny sposób…

Tak czy owak, Lepper ze swoją zboczoną kobietą musi się jeszcze sporo nauczyć…

14 myśli na temat “Lekcja kultury

 1. Widziałem ten film pierwszy raz wczoraj czy przedwczoraj. Spowodował, że zrobiło mi się smutno i trochę niedobrze na żołądku, bo zdałem sobie sprawę, że są ludzie, którzy chcą takie rzeczy oglądać – inaczej ten koleżka w okularach nie miałby programu w TV.

 2. Tetsuo, Cejrowski w ramach wildsteinowskiej dekomunizacji dostał w styczniu program w telewizji publicznej. Za twoje i moje pieniądze.

 3. O kurcze, chyba nie jestem dość myślący bo dla mnie to jest zbyt hard-core. No normalnie mnie zatkało

 4. [tetsuo] ci którzy chcą to ogladać nazywają się Farfał i Bosak. Ciekawe czy Wildsteinowi też się podoba?

 5. Wojewódzki przy Cejrowskim to … ferrari, by użyć świeżych porównań, chociaż lepszy (w czyimś uznaniu) wybór, nie musi być wyborem dobrym.

  Mógłby się podszkolić z logiki, bo miał kilka wpadek. Mógłby też nauczyć się rozmawiać, bo to nie była rozmowa tylko „produkowanie się”. Poza tym, jeśli Agnieszka Frykowska jest dla niego czymś w rodzaju zwalczanego wzorca, to w jakimś sensie świadczy o nim, bo ludzi – jak mawiają irlandczycy – poznajemy po ich wrogach (albo poziomie owych). Dla mnie to raczej nierozgarnięte dziewczę, ale próby wmawiania w kogoś puszczalstwa uważam za pozbawione sensu.

  Mnie tylko bolą trzy rzeczy:
  -Że na Cejrowskim zdążyła się „wychować” (w sensie sposobu „debatowania”) pewna grupa osób a że Cejrowski uważa się za prawicowca, to oglądali go raczej prawicowcy i w ten sposób sobie też „prawicowość” definiowali – że to jest mówienie innym co mają robić. W każdym razie to smutne, że ten akurat sposób używania rozumu się upowszechnił;
  -Że dzięki obecnie rządzącej ekipie znów daje mu się szansę na to, chociaż w dzisiejszych czasach raczej zniknie w powodzi podobnych mu programów rozrywkowych, co niestety świadczy o tym, czemu poddało się społeczeństwo (prywatna moja opinia, a nie diagnoza);
  -Że niestety Wojciech Cejrowski co roku sobie odnawia status studenta mojego instytutu (czy też, że mój instytut się na to zgadza, jest bardziej bolesną świadomością).

  Lepiej dla Cejrowskiego jak się zajmuje tymi swoimi Indianami, chociaż mógłby to czynić bez tworzenia wokół siebie takiej aury głupoty (człowiek głupi – uważający że niczego się od innych nie nauczy).

 6. Cejrowski dżentelemenem nie jest, ale żeby twierdzic, ze Frytka jest damą to chyba gruba przesada……….obrażasz prawdzwie damy…….

 7. To było odrażające! Co za słownictwo w ustach dorosłego faceta – „sprzedajne dziwki” dawno czegoś podobnego nie słyszałem, dobrze, że nie powiedział „jawnogrzesznica”. Określanie czynności za pomocą nieartykułowanych dźwięków i tłuczenia łapką o stół jest o ile się nie mylę charakterystyczne dla dzieci i osobników infantylnych. Nie jestem fanem Frytki, ale tu 1:0 dla niej; mniej się wygłupiła.

 8. Ale dołozyc chcesz najwyrażniej tylko Cejrowskiemu, a bronisz ..”damy”…, w dodatku ewidentnie mało inteligentnej, a mającej tylko niesłychane parcie na szło
  Cejrowski achowal sie prymitywnie, prostacko, ale ona chyba na to zasłużyla, po prostu dostała za swoje
  Jakos nie potrafię dostrzec jej zasług, uzasadniajcacych branie jej strony.
  Całe przedstawienie po prostu żenujące.

  Pozdrawiam

 9. Niemniej doprowadza mnie do szału określenie „kobieta wyzwolona”, przynajmniej w skali mojego pamiętnika pisałam o tym dobre parę razy.
  Po pierwsze – oczywiście widoczna gołym okiem redukcja znaczenia tego określenia do wymiaru erotycznego.
  Po drugie – przecież „wyzwolenie” ma wiele znaczeń. Mi kojarzy się z jednej strony z rewolucją, z drugiej z duchowością mistyczną (żeby było jasne – TAK, wierzę w „bajeczki sprzed 2000 lat”, uważam się za antyracjonalistkę i uważam „Romantyczność” i „Dziady” cz. IV – „Więc żadnych nie ma duchów? Świat ten jest bez duszy?” – za teksty absolutnie genialne). A jednak słowo „wyzwolona” w odniesieniu do kobiety „musi” mieć zredukowane znaczenie. Dlaczego? Czyżby chodziło o to, że kobieta to istota pozbawiona wymiaru duchowego, więc trzeba zmienić znaczenie słowa, by ta duchowa kaleka je zrozumiała, czyżby dla mężczyzny były mistyczne wzloty, a dla kobiety tylko usługiwanie panu i władcy swoim ciałem?
  Po trzecie – sugestia, że „przecież” jesteśmy wolne, a przynajmniej z łatwością możemy być. Sugestia kłamliwa, bo starająca się ukryć przed nami przyczyny zniewolenia. Przecież każda osoba ma własne problemy, dlaczego sugerować, że dla każdej kobiety problemem ma być akurat społeczna pruderia? Przecież kobietom – tylko dlatego, że są kobietami – dzieje się w życiu społecznym o wiele poważniejsza krzywda, problemy takie, jak nierówne zarobki, molestowanie seksualne czy uprzedmiotowienie kobiet w reklamie to problemy o wiele poważniejsze niż to, że kobiecie rzekomo ciągle nie przystoi się cieszyć seksem.
  Uważam się za kobietę wyzwoloną – wyzwoloną od kłamstw, którymi moim zdaniem karmi nas patriarchat i także racjonalizm. Także wyzwoloną od seksu, wyzwoloną do wolnego wyboru, do zdolności podjęcia decyzji, że mam prawo nie zajmować się tą sferą życia, że mam prawo przedkładać choćby walkę o kobiece skoki narciarskie nad uczestnictwo w relacjach miłosnych. I uważam, że jestem bardziej wolna od tej dziewczyny, która idzie z chłopakiem do łóżka, bo „przecież” musi dać dowód miłości, bo to „przecież” dziwne być dziewicą w wieku 23 lat, bo to „przecież” niemodne i chore żyć bez seksu, w końcu kolorowe gazetki nie mogą się mylić!

 10. Bomba!!!!!!!!!!!!!!
  A przy okazji, nieczęsty pokaz chamstwa. A Frytka…
  To nie jest dama. Dama trzasnęła by drzwiami, albo Pana w pysk i wyszła.
  M.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s